Hakkımızda


Hakkımızda

Hakkımızda

Kuruluşumuz
Bakım Merkezimiz 21.01.2021 tarihinde alınan Açılış Onayı ile hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet verilmekte olan engellilerimize yüksek hizmet kalitesi anlayışı ve yenilikçi bir yaklaşımla kurumsal özeni ev sıcaklığıyla birleştirip insan onuruna uygun bir yaşam sürmelerini amaçladık.

Etik ilkelere sadakatle bağlı kalan uzman kadromuzu, alanın en son bilgi ve teknolojisiyle bütünleştirerek Engellilerimizin tam bir iyilik halinde olmalarını sağlamayı temel ilkemiz olarak belirledik.
Merkezimiz 04.11.2016 tarihinde yayınlanan “Bakıma Muhtaç Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliğinin” hükümleri gereğince alınan tarihten sonra, Türkiye’de ilk kez ALZHEİMER, DEMANS tanılı engellilerimize hizmet vermekteyiz.
Kurucularımız; Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden emekli olan Uzman Hemşire Naciye Koç ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden mezun Çocuk Gelişim Uzmanı, İstanbul Üniversitesi’nden mezun Sosyal Hizmet Uzmanı olan Rozerin Koç’tur.

Kadromuzda;
 2 Sosyal Hizmet Uzmanı, 5 Sağlık Personeli, 10 Bakım Elemanı ile engellilerin tüm yaşamsal ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra tedavilerinin yaptırılması ve devamında takip edilmesi ile psiko-sosyal destek için mesleki çalışmalar yapılmaktadır.

Engellerimizin sağlıklı yaşamaları için tüm tıbbi destekler alınmakta ve tedavileri takip edilerek daha sağlıklı yaşamlarını sürdürmeleri için özel önem gösterilmektedir. Alzheimer, Demans hastalığının ilerlemesini engellemek için uğraş terapisiyle rehabilitasyon çalışmaları yapılmaktadır.
Hizmet binamız engellilerin bakımı için projelendirilmiştir. Binamızda palyatif bakımı birimi de bulunmaktadır. Merkezimiz, Valilik Erişilebilirlik Komisyonu tarafından erişilebilirlik onayı almıştır.

Engelli Bakımının Her Aşamasında Kalite Güvencesi:
Kaliteyi uygulamalarını önde tutan ÖZEL BİZİM EV BAKIM MERKEZİ, faaliyetinin her aşamasında kalite güvencesini sağlamak amacı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından merkezimizde hizmet alması istenen engellilerin yaşam standartlarını korumak, rehabilite etmek ve gerektiğinde yükseltmek amacı ile faaliyet göstermektedir.